Простият ключ към грижата за лозята е разкрит

и от стара дървесина. По принцип формирането на нови рамена и кордони става бавно на етапи, защото по-късите кордони по-добре се гарнират и по-лесно се поддържат.

Когато искаме да обработваме лозето с машини и имаме тази възможност, трябва да знаем с каква техника да се снабдим, така че тя да бъде ефикасна и не много скъпа.

Когато теренът е равен, много подходящи са универсалните навесни машини от рода на УНЛМ, които могат да правят много операции и в тесноредови, и в широкоредови лозя, защото ги има в няколко варианта.

Това се отразява не само върху добивите, но и върху общото състояние на насажденията.

Двата начина за присаждане на зелено са обикновена копулация и на разцеп.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

За да предотвратим тези усложнения, течността от съда, в който е протекла бурната ферментация се източва, като се налива се в чиста бъчва, предварително опушена със сяра.

Изследва се произхода и разпространението на лозата, биология на лозата (морфологичен строеж), екология на лозата (климат и микроклимат, географска ширина, надморска височина, близост до водни басейни, релеф, лозя изложение и почва), размножаване на лозата, създаване на лозя, резитба и формиране на лозата, отглеждане на плододаващи лозя, беритба и съхраняване на гроздето и ампелография (сортове грозде).

Друг метод за съхранение на джибрите е покриването им със слама и замазването им с кал, като отгоре отново се нанася пласт пясък. Този пласт ще запълни появилите се пукнатини в замазката.

От голямо значение е чистотата и остротата на използваното от нас ножче – да го дезинфекцираме преди работа и да наточим остриетата.

Отглеждането на специални гроздови сортове е скъпа и трудоемка задача. Лозята търпят неколкократни годишни обработки, за да се гарантира събирането на добра реколта. И докато в миналото лозарите са отглеждали гроздето върху самоделни конструкции, то днес в големите лозови масиви се използват телени конструкции, свързани чрез железобетонни или друг вид лозарски колове.

Оборудването на лозето с тях може да започне постепенно, но е много важно с какво и как ще се започне при избора.

А когато теренът е наклонен, редно е да се предпочитат машини с плоскорезни работни органи.

Само по този начин ще бъде възможно да се получат лози с голям брой плодни летораси, които не са прекалено сгъстени.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Простият ключ към грижата за лозята е разкрит”

Leave a Reply

Gravatar